Tanulj okosan!

Mi itt a Hollywood Nyelviskolába megtanítunk téged hogyan tanulj hatékonyan és gyorsan.

Ne próbálj úgy megtanulni egy mondatot ,hogy nem érted minden szavát!

Mottó: folyékonyan-hibátlanul-magabiztosan-gondolkodás nélkül

Ha azt veszed észre hogy minduntalan beleakadsz egy mondatba ,akkor ne erőltesd újra és újra! Állj meg annál a mondatnál és próbáld meg kideriteni ,mi az , ami elakaszt!

Csak ezek jöhetnek szóba:

-          van egy (vagy több) szó benne, ami nem teljesen értettél meg

-          van egy(vagy több) szó, amit még nem teljesen tanultál meg

-          van ott egy nyelvtani összefüggés, amit nem teljesen értettél meg

-          van ott egy nyelvtani összefüggés, amit még nem teljesen gyakoroltál be.

Találd meg az igazi okot! Kezeld azt előbb!Utána térj vissza a mondat gyakorlására a szövegben!

Először végére jársz mindennek , amit nem értesz.(szótárból, nyelvtani magyarázat elolvasásával, segítséget kérve)

Ha már pontosan érted ,hogy miért azt és úgy kell mondani, alkoss önálló mondatokat a szóval vagy az új nyelvtannal! Találj ki saját mondatokat, alkalmazd az új szót vagy szabályt saját magad alkotta mondatokban!

Ha, már érzed hogy teljesen magabiztosan és könnyedén ki tudod mondani,akkor kezd el gyakorolni azt a mondatot, mellyel elakadtál a szövegben!

Ne ismételgesd gépiesen a mondatokat, mint egy robot! Ne magolj! Gyakorolj!

Mottó: folyékonyan-hibátlanul-magabiztosan-gondolkodás nélkül

Magolás: szavak,mondat gépies ismétlése,anélkül, hogy teljesen megértenéd azokat.

A memóriánkat használva azon erőlködünk ,hogy visszaemlékezünk egy szövegre szóról szóra.

Ennek semmi köze a mi módszerünkhöz.

A drill nagyon hasonlít a magoláshoz, de nem az.

Drill: ismételve GYAKOROLNI.

Olyan szavak és mondatok tudatos ismétlése, melyek jelentésével és összetételével teljesen tisztában vagy .A mondatot Te magad raktad össze,tudod,hogyan kell összerakni és miért úgy.

Addig ismételed szóban, míg már kimondani is könnyedén tudod.

Ez nem egy „papagáj gyakorlat”, ez egy tudatos gyakorlás, melynek során képessé válsz azokat a mondatokat szóban is kimondani, melyeket képes vagy már elolvasva megérteni,vagy írásban egyedül, helyesen összerakni.

Gyere tapasztald meg hogyan tanuljuk az angolt.